Trapez Sac Çatı Üzeri Yalıtımı

Trapez Sac Çatı Üzeri Yalıtım

Trapez Saç Çatı Üzeri Yalıtım Özellikleri

Evlerin ve iş yerlerinin çatılarında trapez sac çatı üzeri yalıtımı tercih ediliyor. Çünkü bu yalıtım sayesinde çatılarda meydana gelen birçok sorun ortadan kalkıyor ev çatıları daha kullanışlı ve uzun ömürlü oluyor.

Trapez Saç Çatı Üzeri Yalıtımın Avantajları Nelerdir?

Evlerin çatılarında trapez sac çatı üzeri yalıtımı tercih edilmesinin en önemli nedeni çatının ömrünü uzatmak ve daha ekonomik şartlar altında daha dayanıklı bir çatıya sahip olmaktır. Bu çatıların tercih edilme nedenler arasında çatıların çatlamaz ve kırılmaz malzemelerden yapılmış olması, hafif ancak son derece sağlam olması ve pratik bir çatı örtüsü olması gibi nedenler etkili olmuştur. Trapez saç çatılar evlerin çatı uzunluğuna göre istenilen seviyede üretilebiliyor olmasından dolayı da tercih edilmektedir. Bunun dışında bu çatılarda montalama aşamasında kullanılan sprey köpükler çatının sağlamlığını arttırmaktadır.Poliüratanın trapez saca uygulamada en büyük özelliklerinden biriside kış aylarında yaşanan sac daki terlemeyi ve damlamayı önlemesidir.

 

Hem Kullanışlı Hem Ekonomik

Günümüzde birçok evin çatısında trapez sac çatı üzeri yalıtımı tercih ediliyor. Çünkü bu tarz çatılar hem daha ekonomik hem de daha uzun ömürlü. Özellikle rüzgarın ve diğer dış etkenlerin sıkça etkili olduğu alanlardaki çatı masrafları düşünüldüğünde trapez sac çatı yaptırmak son derece mantıklıdır. Üstelik trapez çatıların üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi de göz önüne alındığında galveniz ve boyalı trapez sac çatı üzeri yalıtımı yaptırmanın ne kadar doğru bir karar olduğu ortaya çıkmaktadır. Üstelik ev sahipleri kendi istedikleri renkte ve modelde trapez sac çatı üzeri yalıtımı yaptırabiliyor.