Sprey Poliüretan Köpük Teras Yalıtımı

Teras Yalıtımı

Sprey Poliüretan Köpük Teras Yalıtımı

Evlerin teraslarının rutubet yapması en çok karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu sorunun çözümü ise basittir, izolasyon ile nem probleminin önüne geçilebilmektedir. Teraslar için en başarılı yöntem sprey poliüretan köpük teras yalıtımı uygulamasıdır. Ayrıca sadece rutubet oluşumunu engellemez aynı zamanda ciddi bir enerji tasarrufu da sağlar. Yazın dışarıdaki sıcak havayı içeri geçirmez ve soğutucunun oluşturduğu serin ortamı korur. Kışın ise dışarısının soğuğunu geçirmez ve ısıtıcının oluşturduğu sıcak ortamı korur. Böylece ısıtıcı ve soğutucuların gereğinden fazla derecede çalışmasına gerek kalmaz ve tasarruf edilmiş olur. Teras yalıtımının inşaat halindeyken yapılması çok daha kolaydır. Bu sebeple yeni yapılan evler için sprey poliüretan köpük teras yalıtımı neredeyse bir gereklilik haline gelmiştir.

Sprey Poliüretan Köpük Teras Yalıtımı Uygulaması

Taşınabilir izolasyon aracında ki özel donanıma sahip yalıtım makinesi, 2 bileşeni olan poliüretan köpük malzemesini ısıtıcı hortum vasıtasıyla uygulanacak alana taşır. Yüksek basınçta sprey tabanca ile püskürterek, uygulama işlemi istenen kalınlıkta yapılır.

Sprey Poliüretan Köpük Teras Yalıtımı Avantajları

– Isı kaybının önüne geçilmiş olunur ve böylece yazın serin, kışın ise sıcak ortamın rahatlığı yaşanır.

– Rutubet ve küflenme problemleri ortadan kaybolmuş olur.

– Isı kaybı olmadığı için enerjiden tasarruf sağlanmış olunur ve elektrik ve doğalgaz faturalarından da tasarruf edilmiş olunur.

Sprey poliüretan köpük teras yalıtımı hızlı, etkili ve dayanıklı bir yöntemdir. Uzun ömürlüdür.