Sprey Poliüretan Köpük Bodrum Tavanı Yalıtımı

Poliüretan Köpük Bodrum Tavanı Yalıtımı

Sprey Poliüretan Köpük Bodrum Tavanı Yalıtımı

Sprey poliüretan köpük bodrum tavanı yalıtımı uygulaması, üstündeki dairenin zemininden gelen soğuk havanın kesilmesini sağlar. Sprey poliüretan köpük uygulamasında ek yeri olmaması avantaj sağlar. Yapılan yekpare uygulama, kiriş kolon birleşim yerlerinde ısı köprüleri oluşmasına mani olur. Güneş ışığı görmeyen ters tavanlara yapılan sprey poliüretan köpük bodrum tavanı yalıtımı uygulamasından sonra öylece bırakılabileceği gibi; istenildiği halde yalıtım malzemesi, üzeri aderans artıran solisyon yardımıyla file takviyeli sıva yapılarak kaplanıp boyanabilir.

Sprey Poliüretan Köpük Bodrum Tavanı Yalıtımı Yapılmadığında Neler Olur?

Eğer tabanın bodruma karşı sprey poliüretan köpük bodrum tavanı yalıtımı yapılmamışsa bina içinde soğuk zemin katları oluşmaktadır. Beton tabanındaki düşük sıcaklıkların oluşturduğu büyük enerji kayıpları önemsenecek boyuttadır. Yalıtımın yapılmaması küf oluşumuna bile sebep olabilir.

Sprey Poliüretan Köpük Bodrum Tavanı Yalıtımı Yararları

Sprey poliüretan köpük sistemi, düşük maliyet ile pek çok tabana uygulanabilmektedir. Poliüretan kendi kendine yapışabilen; uğraştırıcı yapıştırma, yerleştirme ve kesme işlemi gerektirmeyen bir malzemedir. Elektrik kabloları ile su boruları yalıtımının altına rahatlıkla asılabilmektedir. Yapısı sebebiyle tavandan soğuk hava sızdırma ve ısı kaybına sebep olma riski bulunmaz. En çok tercih edilen uygulamalardan biri olan sprey poliüretan köpük bodrum tavanı yalıtımı  yapıldığı gibi bütün yüzeyi kaplar ve ısı kayıpları yaratacak ısı köprülerinin oluşmasına izin vermez. Hızlı kuruyan bu malzeme ile yalıtım pratik ve güvenlidir. Kullanılan köpük malzeme alev almaz, bakteri tutmaz. Uzun ömürlüdür, deforme olmaz.