Poliüretan Köpük Osb Altı Ters Çatı

Poliüretan Köpük Osb Altı Ters Çatı

Poliüretan Köpük Osb Altı Ters Çatı

Ahşap çatı kaplaması adı ile sık olarak kullanılan poliüretan köpük osb altı ters çatı uygulaması ısı yalıtımı sağlayarak terleme problemlerini ortadan kaldırır. Kullanıldığı yerde kışın sıcak, yazın ise serin bir ortam avantajı sunar. Uygulama sonrası çatının köşelerinde bulunan hava boşlukları dahil tüm boşluklar kapatılarak yalıtım sağlanır.

Poliüretan Köpük Osb Altı Ters Çatı Uygulaması  Poliüretan köpük uygulaması, ısı yalıtımı eksikliği olan eski çatılar için yeniden onarım ihtiyacı duyulmadan yapılan bir işlemdir. Ek yerinin olmaması ile büyük bir avantaj sağlayan poliüretan köpük osb altı ters çatı uygulamasında kullanılan sprey köpük, sıvı olarak püskürtüldüğü için en ufak boşlukları bile kapatabilir. Poliüretan uygulaması sonrası tavan, projesine göre uygun malzeme ile kapatılır. Bu malzemeler alçı plaklar olabileceği gibi dekoratif şekilli ahşap lambiri çeşitlerinden de yararlanılabilir. İşlemde kullanılan poliüretan köpük düşük lamda değeri sayesinde uzun yıllar kullanılabilecek ideal bir ısı yalıtım sistemidir.

Poliüretan Köpüğün Avantajları      Poliüretan köpük, işlem sırasında damlama yapmaz. Püskürtüldüğü zemine tutunarak 8 saniye içinde aktifleşir. Ek yeri olmadığı için uygulama aşamaları son derece kolay ve hızlıdır. Uygulandığı tüm zeminleri korozyondan, damlama ve terlemeden korur. Isı köprüsü oluşturmayan poliüretan köpük osb altı ters çatı uygulamasında köpük, sıvı olarak püskürtüldüğü için yüzeyde boşluk bırakmaz. Yıllar boyu kullanılsa bile asla çürümez, aşınmaz ve koku yapmaz özelliktedir. Üzerinde bakteri, böcek, haşere barındırmayan poliüretan sprey köpük, fiziksel darbelere de oldukça dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde düşey zemin uygulamalarında üzerinde yürünebilir. Ayrıca düşey ve yatay zeminlerde uygulanması da oldukça basittir. Uygulanma hızı yüksek olduğu için işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.